Pit przez internet – e-deklaracje

Rozliczenie podatku dochodowego za 2010 rok możliwe jest przez internet. W tym roku w odróżnieniu od lat poprzednich, do tego celu nie musimy posiadać kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Oznacza to że w tym roku pit przez internet może złożyć każdy, bez spełnienia jakiś szczególnych warunków, ale o tym napiszemy dalej. Zamieszczony na naszej stronie program do rozliczeń PITy 2010, wyposażony jest w moduł do składania e-deklaracji. Przy pomocy tego programu będziesz mógł wysłać podpisany dokument do urzędu oraz otrzymasz numer referencyjny za pomocą którego będziesz mógł uzyskać urzędowe potwierdzenie odbioru. Korzystając z naszego programu możesz wysłać e-deklaracje PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 oraz PIT 39. Każda deklaracja może być wysłana z załącznikami.

Czego potrzebujesz aby wysłać pit przez internet?

  • wysokość kwoty przychodu z poprzedniego roku podatkowego – służy do potwierdzenia tożsamości podatnika
  • [dotyczy tylko rozliczających się ze współmałżonkiem] – jeśli rozliczasz się wspólnie z współmałżonkiem, wymagane jest uprzednie złożenie do właściwego urzędu skarbowego (osobiście lub pocztą) pełnomocnictwa małżonka na formularzu UPL-1. Jeśli posiadamy ważne pełnomocnictwo UPL-1 lub upoważnienie ZAS-E to nie ma potrzeby powtórnego składania formularza UPL-1.

Jak wysłać pit przez internet korzystając z programu PITy 2010?

Korzystając z programu PITy 2010, wypełniamy zeznanie (za pomocą kreatora lub aktywnych deklaracji). Gdy dochodzimy do momentu kiedy możemy już wydrukować gotowe zeznanie, musimy przejść do zakładki z naszym formularzem a następnie przyciskiem ‚e-Deklaracje’ na dole uruchomić moduł wysyłki e-deklaracji. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami programu. Pamiętaj wysyłka e-Deklaracji za rok 2010 możliwa jest bez podpisu elektronicznego, wystarczy znać podstawowe informacje z deklaracji ubiegłorocznej. Pobierz program PITy 2013 za darmo z naszej strony.

Ten wpis umieszczony jest w kategorii Aktualności i przypisane ma słowa kluczowe , , , , , , , , , , , , , .

One Response to Pit przez internet – e-deklaracje

  1. Piotr Kursatzky says:

    Deklaracja PIT-37